Bölme Duvar Sistemleri

 

Yüzyılımızın çağdaş gereksinmeleri karşısında; betonarme yapılara yük getirmeyen, estetik, çağdaş görünümlü ve gerektiğinde demonte edilebilen bölme duvar sistemlerinin kullanılması kaçınılmaz olmuştur. 
 
Demountable bölme duvar sistemi, renk ve malzeme konusunda ihtiyaç sahibine geniş seçenekler sunan, mahalin durumuna ve çalışma şartlarına göre projelendirilerek ihtiyacı tam manasıyla karşılayabilen bir bölme sistemidir. 
 
Sistem kendi içinde üç ayrı kategoride değerlendirilmektedir. 
 
Bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlar için, bu kategorileri ve kullanılan malzemeleri kısaca anlatacağım.
 
Alçıpan Bölme Duvar Sistemleri
 
1) 50 lik Bölme Duvar
2) 75 lik Bölme Duvar
3) 100 lük Bölme Duvar
 
Galvaniz C (ve) U malzemeden karkas sistemi oluşturulması U profillerinin Zemin, Tavan ve Yan Duvarlarda dübel vida ile montajı yapılıp çift yüzlü alev beyaz alçıpan (beyaz-yeşil-kırmızı) alçıpan ile çift yüzlü 2.5 barazon vida ile montajı yapılıp ek yerlerine 5 cm. lik derz bantı ve fuga gips alçı çekilip yukarıdaki  1-2-3 maddelerindeki kalınlıklarda  bölme duvar izolasyonlu ve izolasyonsuz imalatı yapılır.
 
*) DEMOUNTABLE TAM CAMLI BÖLME DUVAR : 
- Daldırma galvaniz imalatı profillerden iç karkası oluşturulur.
- Cam ebadı 120 x 210 cm ( standart ) olarak belirlenmiştir.
- Sistemde 4 mm düz cam veya kumlu cam kullanılır. Çift camlıdır.
- Sistemde,görünür yüzeyde bulunan tüm profiller aliminyum imalatı ve elektrostatik fırın boyalı olarak kullanılmaktadır.
- Cam harici dolu kısımlarda Hollanda nev’i Vinil adı verilen kaplama malzemesi ile kaplanmış alçı plaka veya Laminant kaplı sunta plaka kullanılır.
- Çift cam arasında mikro jaluzi kullanılır. Kumanda sistemi opsiyonludur.
- Sistemin ısı ve ses izolasyonu özelliği mevcuttur.
- Duvar kalınlığı ( standart ) 10 cm’dir. 
Etiketler :